výběr z nových knih 

na doporučení nejen knihovníka, ale i čtenářů

 

OBRÁZEK : knihy.jpg

 

 

 

 

Nové přírůstky v cestovatelské literatuře.
Petr Nazarov
Předchozí cestopisy nezávislého cestovatele Petra Nazarova jsou již v našem fondu k vypůjčení (Jižní Amerika, Aloha Molokai, Jižní Afrika.) Nyní přibyly dvě zcela nové - Kia Ora E Hoa, poutavé vyprávění z Nového Zélandu a půvabná malá knížka DOTEKY.
Je to kniha fotografií, které byly během několika let zachyceny fotoaparátem na toulkách po různých místech světa, ale také v naší vlasti. Výsledkem je pestrobarevná galerie přírodních scenérií, detailů či okamžiků, na kterých jsou díky nekonečné různorodosti valérů barev, tvarů a struktur zvěčněné půvaby přírody a krajinné nálady umocněné jedinečnou světelnou atmosférou přinášející něhu, vlídnost, půvab, romantičnost, jednoduchost, ale i dramatičnost. Tato obrazová krása je podtržena i tou duchovní, neboť spolu úzce souvisí. Fotografie jsou doplněny citáty a myšlenkami slavných, známých, ale i neznámých lidí, na které autor během svého života narazil.
Mezi krásnými fotografiemi je i naše Panská skála. Samotného cestovatele tu budeme mít čest přivítat na přednášce v březnu roku 2020.

 

Tak a máme již všechny 4 tituly!   Bernard Minier
Děsivé thrillery, za které by se nemusel stydět ani Stephen King!

V knize Mráz zavede komisaře vyšetřování do francouzských Pyrenejí, kde se poprvé setká se seriovým vrahem Julianem Hirtmannem. V Kruhu potkává Martin Servaz svou bývalou lásku Marianne a absolvuje to nejosobnější vyšetřování vůbec. Ve Tmě se vydá po stopě manipulátora, který se pověsil na rozhlasovou moderátoku Christine. A poslední - Noc.

Vynikající kombinace skutečně strašidelných zločinů, mrazivé atmosféry a houževnatého policisty dělá z těchto knih napínavé čtení, během kterého budete až do konce hádat, kdo je vrah! Jeden z nejlepších thillerů z celého světa za posledních pět let! Další s názvem Zkurvenej příběh - tak to je top!

 

Retro ČS - Jedinečné obrazové publikace o československém retrosvětě - Michal Petrov - Co bylo (a nebylo) za reálného socialismu, Jak jsme si to (u)žili za reálného socialismu, (povolená) dovolená,

 

Zajímavé tituly - ruský autor Dmitry Glukhovsky, žijící v Moskvě, je považován na jednoho z nejlepších mladých evropských spisovatelů.

Bestseller - METRO2033  a  SOUMRAK

Ken Follet - Ohnivý sloup - další monumentální historické čtení!

Česká tvorba:

Dominik Dán - další tituly detektivek

 Petr Stančík  - Nulorožec, další skvělé čtení

 

 Juraj Červeňák - Mrtví na pekelném vrchu, Krev prvorozených a další...  výborné středověké historické detektivky, odehrávajících se v zemích pod habsburskou vládou na sklonku 16. století. Dobré počtení!

 

Může zaujmout...

 

 Galbaith R. - Hedvábník, Volání kukačky, Ve službách zla, - Další detektivní příběh z pera autorky Harryho Pottera. Také výborné počtení o případech detektiva Cormorana Strika.


Josef Karika - Trhlina -
Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tríbeč.

Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď.

 

Titul na Slovensku získal ocenění Kniha roku 2016 v kategorii čtenářů.

 

Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera.

 

 

Alena Damijo - Anglické listy - Odjezd studentky z Moravy jako roční aupair do Londýna se protáhl na patnáct let. Nyní, vdaná, s dvěma dcerkami dokonce učí angličtinu a my máme možnost se podílet na jejích zkušenostech a půvabných příhodách pomocí krátkých, nesmírně vtipných a poutavých fejetonů. Kniha pobaví, pohladí a v poslední kapitole i dojme, ... "A trvám na tom, že Praha je nejkrásnějším městem na světě a o to se klidně do krve pohádám! Plynně anglicky!"
Také doporučuji nternetový blog Aleny Damijo.

 

Pro děti a mládež:

 

Stříbrné knihy snů  -3 díly

 

Maas - Skleněný trůn 5 dílů

 

 

Bradavická knihovna - Bajky Barda Beedleho, Famfrpál v průběhu věků, Fantastická zvířata a kde je najít,